ثبت شركت تعاونی خدماتی به مجموعه ایی از شرکت هایی گفته می شود که به عناوین و یا خدمات کناری پرداخته می شوند اما در واقع تولید کننده محصولات نیستند بلکه خدماتی را به جامعه و یا به ثبت شرکتها و ثبت برند های دیگر عرضه می کنند. همینطور موضوعات زیادی در این گروه قرار گرفته می شود. خدمات درمانی ، رفاهی ، انجام امورات نظافات و بهداشتی و امنیتی ، انجام امور مرتبط با حوزه ها و یا فضای سبز و غیره از این نوع خدمات هستند.

اما بر ضد سال های نه چندان دور که تمامی شرکت ها و خانواده ها حدودا این امور را خودشان انجام می دادند شرکت های خدماتی امروزه شکل بسیار گسترده ایی را به خود گرفته اند و به یاری و همراهیه خانواده ها و شرکت های متفاوت آمده اند تا حین برداشتن ثقلی از دوش این شرکت ها و خانواده های خود نیز به منفعت و منافع زیادی برسند.

بیشتر شرکت های خدماتی در یک نوع از قالب شرکت های خیلی کوچیک و چند نفره و با تعداد مشخصی از سهامداران و شرکان تشکیل داده می شوند. و بخشی از عمده ترین قالب معطوف و پُر کاربرد برای تولید یا ثبت شرکت خدماتی را می توان قالب شرکت سهامی خاص و یا شرکتی با مسئولیت محدود دانست.

برای همین در دیدگاه اول باید حلاجی کنیم که ثبت شرکت تعاونی خدماتی از جمله شرکت هایی هستند که خدمات عرضه میکنند و این نوع از خدمات تولیدی نیست. هر چند بعضی اعتقاد دارند که همه ی انواع شرکت ها را باید از نوع برندی یا خدماتی دانست اما جداسازی کردن این دو دست از شرکت ها را باید از نحوه ایجاد و عرضه خدمات بررسی دقیق کرد.  در همین قسمت از ثبت برند و تعوانی خدماتی می توان به این از مسئله ها پی برد.

از کاربرد ثبت شركت تعاونی خدماتی

در واقع همانطور که مطالب بالا از شرکت تعاونی آمده است: شرکت های تعاونی مجموعه ایی از که توسط حداقل چند نفر از افراد حقیقی و حقوقی که درباره با امور مرتبط با تولید و پخش و در امتداد همراهی به بهبود وضعیت مادی و اجتماعی اعضا و یا یک منطقه و گروه خاص شکل گرفته می شود و روش پیشروی در شرکت تعاونی به صورت همکاری و شریکی در تلاش است. و همین منظور که هر شخص با وجود اینکه ممکن است تعداد متفاوتی از سرمایه شرکت را در تضمین و پرداخت نماید اما در آخر تنها یک رای خواهد داشت و در تصمیم گیری همه اعضا به یک ابعاد نقش پرداز خواهند بود.

شرکت های تعاونی حد و حدودی در سرمایه وجود ندارند و سازه ایی مترادف به شرکت های سهامی دارند. برای همین در شرکت های تعاونی نیز از عناصر ساختاری به نام تعاونی خاص و یا تعاونی عام طرح شده است.

همینطور بحث مهم دیگری که در بخش ساخت و ساز شرکت های تعاونی مشاهد آن هستیم نبود امکان حضور شرکت های دولتی و نیمه دولتی و یا در ارتباط با دولت در ساختار این شرکت ها هم هستیم. در اصل این شرکت ها تنها این امکان را دارند که به تامین سرمایه شرکت های تعاونی بدون اینکه سودی در این شرکت ها داشته باشند بپردازند و مهم به این مفهوم است که دولت و یا اعضای دولت نتوانند در شرکت های تعاونی مداخله ایی داشته باشند. اما شرکت های دیگر که همبستگی به دولت و یا سازمان های مربوط به دولت را ندارند می توانند در راه اندازی شرکت تعاونی خدماتی حضور پیدا کنند. از همین رو شرکت تعاونی خدماتی با تعریف و تمجید فوق بیشتر خود را نشان خواهند داد.

مدارک لازم برای ثبت شركت تعاونی خدماتی

ثبت شرکت تعاونی خدماتی می تواند هم عمومی و یا هم خصوصی باشد. یعنی عضو شدن در شرکت تعاونی خدماتی عام برای همه ی اشخاص امکان پذیر است و عضویت در شرکت تعاونی خصوصی برای کسانی که امکان پذیر می شود در بخش نامه شرکت تعاونی خدماتی ذکر شده باشند و همه نمی توانند عضو بشوند.

به طور قطعی ثبت شركت تعاونی خدماتی در درجه اول نیاز به اخذ مجوز از اداره تعاون شهرستان مربوطه دارد. و بر همین اساس برای ثبت شرکت تعاونی خدماتی نیز باید از اداره تعاون از شهرستان ها و یا منطقه خودتان می توانید مدرک خود را دریافت کنید.

اما این برای ثبت شرکت تعاونی لازم است که نیاز به مجوز سازمان تعاون شهرستان و یا مؤسسه تعاون کل دارید. حداکثر از انواع خدمات و فعالیت های اجتماعی و حتی بازرگانی نیازمند اخذ مجوز از بنیاد های متفاوت است. و بخصوص در ناحیه خدمات این حساسیت بسیار بیشتر از حیطه منبع تولید است. برای همین با توجه به موضوعی که قصد دارید شرکت تعاونی خدماتی خود را در آن تثبیت کنید باید مدرک خود را اخذ کنید.

به عنوان مثال کسانی که به دنبال ثبت شرکت های تعاونی خدماتی حمل و نقل جاده ای و بیرون شهری هستند باید از موسسه پایانه های مسافربری و ثبت شرکت تعاونی خدماتی برای حمل و نقل جاده ی درون شهری نیاز به اخذ مجوز از سازمان تاکسی رانی دارد. همچنین اگر در ناحیه نشر و چاپ قصد ثبت شرکت تعاونی خدماتی را دارید باید از وزارت ارشاد و فرهنگ مجوز خود را اخذ کنید و یا برای تثبیت شرکت تعاونی خدماتی در مرکز بهداشت و درمان باید مجوز نظام پزشکی حتما گرفته شود.

راه اندازی شرکت

و اگر تمایل و قصد این را دارید که یک شرکت در شاخصه ی تعاونی خدماتی راه اندازی کنید لازم به ذکر است که در قسمت درباره ما برای اطلاعات بیشتر و برای ثبت شرکت خود و با ارتباط با همکاران ما در قسمت ارتباط با ما همراه باشید.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.